Konica Minolta ponovno prepoznana kot vodilni ponudnik na področju storitev tiskanja v oblaku v poročilu Quocirca 2025
Konica Minolta je tudi letos prejela priznanje vodilnega ponudnika na področju storitev tiskanja v oblaku, kot je zapisano v najnovejši analizi podjetja Quocirca za leto 2025. Po njihovih besedah ima Konica Minolta jasno strategijo, ki daje prednost oblaku, saj "odjemalcem pomaga zmanjšati odvisnost od zastarele infrastrukture, povečati operativno učinkovitost in zagotoviti skladnost s strogo varnostno zakonodajo."
Kot vsako leto, tudi letošnje Quocircino poročilo vključuje raziskavo med 500 IT-odločevalci. Ti so izpostavili, da številna podjetja še vedno izražajo pomisleke glede varnosti, zmogljivosti in zanesljivosti popolnoma oblačnih rešitev za tiskanje. Prav zaradi teh pomislekov večina organizacij še vedno prisega na hibridni pristop, ki združuje lokalne in oblačne sisteme. Trenutno 75 % organizacij uporablja hibridno upravljanje tiskanja, medtem ko se za izključno oblačno rešitev odloča le 4 %. Quocirca poudarja, da hibridni model omogoča postopno prehajanje na oblak, saj se organizacije najprej zanesejo na poznano lokalno infrastrukturo in postopoma uvajajo bolj oblačno usmerjene rešitve.
Ta prevladujoč pristop po njihovem mnenju "odraža pragmatično modernizacijo IT-okolij, kjer podjetja izkoriščajo prednosti tako lokalnih kot tudi oblačnih virov."
Celovita ponudba rešitev v oblaku
V poročilu Quocirca je Konica Minolta opredeljena kot ponudnik "celovitega nabora rešitev za tiskanje in obdelavo dokumentov v oblaku." Poročilo posebej izpostavlja prizadevanja podjetja, da sledi nenehno spreminjajočim se potrebam trga, vključno s strategijo "cloud-first", ki zmanjšuje odvisnost od zastarelih sistemov, izboljšuje učinkovitost ter zagotavlja skladnost s strogimi varnostnimi predpisi. Poleg tega so poudarjene tudi rešitve, ki temeljijo na vgrajeni umetni inteligenci in avtomatizaciji ter pristop "zero trust" k varnosti.
Hibridni in multi-cloud pristop
Quocirca priznava tudi Konica Minoltin hibridni in večoblačni pristop, kjer poleg lastne infrastrukture omogoča tudi integracijo z vodilnimi platformami, kot so Microsoft Azure, AWS in Google Cloud. V poročilu je izpostavljeno, da so lastni podatkovni centri podjetja posebej primerni za zasebne oblačne postavitve v panogah z visokimi varnostnimi zahtevami, kot so javna uprava, finance in zdravstvo.
Lastna tehnologija v oblaku
Konica Minoltine rešitve "cloud-native" za multifunkcijske tiskalnike (MFP) omogočajo neposredno povezljivost z okolji, kot so Microsoft 365, Google Workspace, OneDrive, SharePoint, Box, AWS in zasebni oblaki. To pomeni, da lahko uporabniki varno tiskajo, skenirajo in dostopajo do dokumentov od kjerkoli – z uporabo avtentikacije v oblaku in mobilnega tiskanja. Poročilo navaja tudi, da Konica Minolta platforma MarketPlace omogoča neposreden dostop do teh aplikacij prek naprav bizhub, brez potrebe po posredovanju IT-osebja.
Platforma Workplace Pure
Poročilo posebej izpostavlja platformo Workplace Pure, ki temelji na lastnem IP-ju. Gre za storitev tiskanja v oblaku, ki je popolnoma napravam neodvisna in ne zahteva dodatne strojne ali programske opreme na lokaciji. Workplace Pure tako predstavlja enostavno in učinkovito pot do digitalne transformacije na področju tiskanja.
Močna varnostna usmerjenost
Poročilo Quocirca dodatno poudarja varnostno naravnanost Konica Minolte. Ta vključuje večnivojske varnostne mehanizme, šifriranje, napredne metode avtentikacije in uporabo umetne inteligence za proaktivno zaznavanje groženj. Posebej je izpostavljena tudi integracija z Microsoft Azure AD in Okta za enotno prijavo (SSO) in večstopenjsko avtentikacijo (MFA), kar podjetjem omogoča višjo raven zaščite brez zapletenosti za uporabnike.